آمار بازدید

 

کل بازدید کنندگان : 169925
بازدید کنندگان امروز : 46
بازدید کنندگان این صفحه : 143883
بازدید کنندگان آنلاین : 1
مدت زمان تولید صفحه : 0/2969

 

تقویم و مناسبت ها
اخبار > مانور امداد و نجات دربخش قنوات قم برگزار شد


  چاپ        ارسال به دوست

افزایش توانمندی تیم های امداد و نجات دربرابر رخدادهای طبیعی؛

مانور امداد و نجات دربخش قنوات قم برگزار شد

به گزارش اداره كل مديريت بحران استان قم، سيد مهدي صاقي استاندار قم صبح امروز با حضور در مانور زلزله و امدادرساني دستگاههاي امدادي استان كه در شهر قنوات و همزمان با استانهاي معين قم برگزار شد، شركت نمود.
استاندار قم با اشاره به همكاري ستاد هاي پنج گانه در اين مانور، اضافه كرد: با توجه به اينكه احتمال بروز حوادث توامان وجود دارد حفظ آمادگي در برابر اين رخدادها ضروري است تا با افزايش توانمندي خود بتوانيم از بروز خسارات پيگيري نماييم.
استاندار قم با بيان اهميت سرعت و دقت در عمليات امداد رساني در مواقع ضروري و حوادث، گفت: برگزاري چنين مانورهايي در شرايط برودت هوا براي ايجاد هماهنگي بيشتر لازم است، كه در اينجا بايد از همه دستگاههاي حاضر در مانور و فعاليت هاي صورت گرفته تشكر نماييم.
در اين مانور كه با مشاركت استانهاي البرز،گیلان،مازندران تهران و مرکزی و پيام استاندار قم آغاز شد، امداد رساني به مناطق آسيب ديده از زلزله فرضي، استقرار نجات يافتگان و درمان مصدومين صورت گرفت.

افزایش توانمندی تیم های امداد و نجات دربرابر رخدادهای طبیعی؛

استاندار قم همچنين روز جمعه در حاشیه برگزاری مانور سراسری زلزله و ایمنی همزمان با استان های معین قم، افزود: حفظ آمادگی تیم های امداد و نجات برای ارائه خدمات در مواقع بروز حوادث طبیعی، ضروری است.
وی با بیان اهمیت سرعت و دقت در عملیات امدادرسانی در مواقع ضروری و حوادث، اضافه کرد: برگزاری چنین مانورهایی در شرایط برودت هوا برای ایجاد هماهنگی بیشتر لازم است، که در اینجا باید از همه دستگاه های حاضر در مانور و فعالیت های صورت گرفته تشکر نماییم.
در این مانور که با مشارکت استان های البرز، گیلان، مازندران، تهران و مرکزی و با پیام استاندار قم آغاز شد، امداد رسانی به مناطق آسیب دیده از زلزله فرضی، استقرار نجات یافتگان و درمان مصدومان صورت گرفت.
این مانور امدادی ساعت 7:45 با اعلام ساعت صفر زلزله از طریق مدیریت بحران استان اعلام شد و بعد از آن با دستور سید مهدی صادقی استاندار قم، کارگروه های امداد و نجات قم به شهر قنوات اعزام شدند و مانور امداد و نجات زلزله را تا ساعت 9 برگزار و پس از آن تیم های درمان اضطراری کار خود را آغاز کردند.
همزمان با عملیات امداد و نجات، عملیات احداث اردوگاه اسکان موقت نیز انجام و طی آن درکمترین فاصله از اعلام وقوع حادثه و با سرعت عمل امدادگران جمعیت هلال احمر چادرهای امدادی برپا و تجهیز شد.
این مانور با حضور 75 تن از امدادگران، نجاتگران و پزشکان، انواع خودروهای نجات سبک و سنگین از قبیل 14 دستگاه خودروی آمبولانس، خودروی نجات، موتورلانس و تیم های آنست، تیم های زنده یاب و تیم های آوار برداری در صحنه وهمچنین تیم مداخلات اجتماعی جوانان، ترتیب یافت.
در پایان این مانور، جلسه کارگروه امداد ونجات استان با حضور اعضاء شرکت کننده برگزار شد و خدمات جمعیت هلال احمر استان قم مور بررسی قرار گرفت.

** برگزاری مانور منطقه ای تیم های بهداشت و درمان اضطراری در بخش مرکزی قم

مانور منطقه ای تیم های بهداشت و درمان اضطراری جمعیت هلال احمر نیز با حضور تیم هایی از 6 استان کشور در بخش مرکزی قم برگزار شد.
این طرح از صبح امروز به صورت رسمی با حضور بیش از 300 تن از اعضای تیم های بهداشت و درمان اضطراری از استان های البرز، تهران، گیلان، مازندران، قزوین و قم اجرا شد که طی آن تیم های عملیاتی در روستاهای قنوات، مبارک آباد، جنت آباد، سراجه، لنگرود و قمرود مستقر و به ارائه خدمات بهداشتی و درمانی پرداختند.
این خدمات شامل بهداشت محیط، بهداشت مادر و کودک، بهداشت تغذیه، بهداشت روان، پرستاری و پزشکی، ویزیت رایگان بیماران و ارائه خدمات دارویی رایگان به روستائیان بود که با استقبال بسیار خوبی از سوی اهالی منطقه مواجه شد.
سید مهدی صادقی استاندار قم و جمعی از مسئولان استان از اجرای این طرح بازدید کردند.
بخش مرکزی یکی از بخش های پنجگانه استان قم، شامل شهرستان قم، شهر قنوات و دهستان قمرود است که در 10 کیلومتری شمال قم واقع شده است.

** دستگاههاي امدادي واجرايي شركت كننده در اين مانور عبارتند از:

استانداري قم،اداره كل مديريت بحران استان قم ، فرمانداري،بخشداري مركزي،اورژانس 115 قم،شهرداري قنوات،اداره كل حمل ونقل وپايانه ها،راه وشهرسازي،بنياد مسكن،شركتهاي  سهامي آب منطقه اي،گاز،نفت،مخابرات،برق و آب وفاضلاب، سپاه علي ابن ابي طالب،اداره كل امنيتي وانتظامي استانداري، نيروي انتظامي،بنياد مسكن وشهرداري قم 

همچنين در اين مانور معاونت درمان وتوانبخشي استان تهران در روستاي مبارك آباد ،جمعيت هلال احمر استان مازندران در روستاي جنت آباد،جمعيت هلال احمر قزوين در قمرود، البرز در سراجه،قم  وجمعيت هلال احمر استان قم نيز در شهرقنوات مستقر شدند  وبه ارائه خدمات بهداشتي ودرماني  مامايي،دندانپزشكي،روانشناسي،بهداشت آب ، غذا وتغذيه به روستاييان پرداختند.

در مجموع 2316 نفر از خدمات بهداشتي ودرماني استفاده كردند.

همچنين در اين مانور كه روز جمعه 15 بهمن ماه ساعت 15 پايان يافت  323 نفر عوامل انساني مشاركت داشتند.

پايان پيام


١٠:٢٥ - 1395/11/16    /    شماره : ١٣٣٠٥    /    تعداد نمایش : ٣٧٩ستاد بحران

کلیه حقوق مادی و معنوی، متعلق به استانداری قم میباشد