آمار بازدید

 

کل بازدید کنندگان : 169927
بازدید کنندگان امروز : 48
بازدید کنندگان این صفحه : 143884
بازدید کنندگان آنلاین : 1
مدت زمان تولید صفحه : 0/3125

 

تقویم و مناسبت ها
اخبار > افتتاح مركز آموزش كودكان آماده در مدرسه (كام) شهرداري قم


  چاپ        ارسال به دوست

رحیمی:هر هفته ۵۰۰ نفر مهمان طرح «مدرسه آماده» خواهند بود

افتتاح مركز آموزش كودكان آماده در مدرسه (كام) شهرداري قم

به گزارش  اداره كل مديريت بحران استان قم ،،مراسم آغاز به كار طرح مدرسه آماده‌ ظهر امروز با حضور مديركل دفتر فرهنگي استانداري، محسن اروجي مديركل مديريت بحران استان و جمعي ديگر از مديران شهرداري قم در ساختمان مركز پيشگيري و مديريت بحران شهرداري در بوستان علوي برگزار شد.

در ابتداي اين مراسم علي اكبر رحيمي با تاكيد بر اينكه دانش‌آموزان نيز يكي از جامعه‌هاي هدف آموزش پيشگيري و مديريت بحران شهرداري قم بوده‌اند، اضافه كرد: شهرداري قم با استفاده از كارشناسان متخصص در عرصه‌هاي مختلف امدادي دوره‌هاي مختلف را ويژه دانش‌آموزان، اولياي آنها و فرهنگيان برگزار كرده است.

وي از مشاركت سازمان‌هاي مختلف شهرداري قم از جمله ميادين ، فضاي سبز و آتش‌نشاني تقدير كرد و گفت: تلاش‌هاي انجام شده با همكاري اداره‌كل آموزش و پرورش استان قم نتيجه‌بخش خواهد بود به همين علت اميدواريم بتوانيم با برنامه منسجم از ظرفيت‌هاي ايجاد شده استفاده لازم را داشته باشيم.

همچنين معاون خدمات شهري و امور اجتماعي شهرداري قم طي سخناني با بيان اينكه داشتن نگاه پيشگيرانه در حوزه ايمني دستاوردهاي مطلوبي در بخش‌هاي مختلف به دنبال دارد، تصريح كرد: شهرداري در بودجه سال آينده بيش از ۷۰ ميليارد تومان براي حوزه مديريت بحران، ايمني و سازمان آتش‌نشاني پيش‌بيني كرده است كه اميدواريم با استفاده از اين اعتبار بتوانيم پيشرفت‌هاي مطلوبي را در سطح شهر رقم بزنيم.

سيد امير سامع با تاكيد بر اينكه مركز پيشگيري و مديريت بحران با تجهيز امكانات خود براي كاهش خسارت‌ها در هنگام وقوع حوادث احتمالي برنامه‌ريزي كرده است، گفت: اميدواريم بتوانيم با فعاليت‌هاي فرهنگي در حوزه پيشگيري به نتايج مطلوب‌تري رسيده و كاهش هزينه‌ها را رقم بزنيم.

هر هفته ۵۰۰ نفر مهمان طرح «مدرسه آماده» خواهند بود

مدير مركز پيشگيري و مديريت بحران شهرداري قم همچنین با اشاره به اينكه در روز‌هاي زوج هفته ۵۰ نفر از دانش‌آموزان در طرح آموزشي مدرسه آماده شركت مي‌كنند، گفت: در مجموع هر هفته ۵۰۰ نفر مهمان طرح مدرسه آماده خواهند بود هر هفته 500 نفر مهمان طرح «مدرسه آماده» خواهند بود

علي اكبر رحيمي با بيان اينكه شهرداري موضوع پيشگيري را به صورت جدي دنبال مي‌كند، اظهار كرد: در راستاي تحقق اين هدف مركز پيشگيري و مديريت بحران شهرداري قم جلسات آموزشي مختلف را براي نيروهاي شهرداري برگزار كرده است.

وي با تاكيد بر اينكه دانش‌آموزان نيز يكي از جامعه‌هاي هدف آموزش پيشگيري و مديريت بحران شهرداري قم بوده‌اند، اضافه كرد: شهرداري قم با استفاده از كارشناسان متخصص در عرصه‌هاي مختلف امدادي دوره‌هاي مختلف را ويژه دانش‌آموزان، اولياي آنها و فرهنگيان برگزار كرده است.

مدير مركز پيشگيري و مديريت بحران شهرداري قم خاطرنشان كرد:‌ كاهش خسارت‌ها در هنگام وقوع حوادث احتمالي به عنوان يكي از اولويت‌هاي اصلي اين مركز بوده است به همين علت فعاليت‌هاي فرهنگي را با نگاه جدي دنبال كرده تا بتوانيم از ظرفيت مشاركت‌هاي مردمي در راستاي كاهش خسارت‌ها در هنگام وقوع حوادث احتمالي استفاده كنيم.

رحيمي از مشاركت سازمان‌هاي مختلف شهرداري قم از جمله ميادين، فضاي سبز و آتش‌نشاني تقدير كرد و گفت: تلاش‌هاي انجام شده با همكاري اداره‌كل آموزش و پرورش استان قم نتيجه‌بخش خواهد بود به همين علت اميدواريم بتوانيم با برنامه منسجم از ظرفيت‌هاي ايجاد شده استفاده لازم را داشته باشيم.

وي با اشاره به اينكه در روز‌هاي زوج هفته ۵۰ نفر از دانش‌آموزان مقطع ابتدايي در طرح آموزشي مدرسه آماده شركت مي‌كنند، تصريح كرد: اولياي دانش‌آموزان و فرهنگيان روزهاي پنج‌شنبه و دانش‌آموزان مقطع دبيرستان روزهاي دوشنبه برنامه‌هاي ويژه برنامه‌ريزي شده است و در مجموع هر هفته ۵۰۰ نفر مهمان طرح مدرسه آماده خواهند بود.


١٤:١٢ - 1395/11/19    /    شماره : ١٣٣٤٢    /    تعداد نمایش : ٢١٧ستاد بحران

کلیه حقوق مادی و معنوی، متعلق به استانداری قم میباشد