آمار بازدید

 

کل بازدید کنندگان : 169902
بازدید کنندگان امروز : 23
بازدید کنندگان این صفحه : 143864
بازدید کنندگان آنلاین : 2
مدت زمان تولید صفحه : 0/2500

 

تقویم و مناسبت ها
اخبار > دبیرخانه دایمی همایش ملی بحران دریاچه نمک تشکیل می شود


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار قم :

دبیرخانه دایمی همایش ملی بحران دریاچه نمک تشکیل می شود

 

به گزارش اداره كل مديريت بحران استان قم،سید مهدی صادقی ظهر امروز در مراسم اختتامیه همایش ملی بحران دریاچه نمک و پدیده گرد و غبار در حوضه مرکزی ایران که در تالار شیخ مفید دانشگاه قم برگزار شد، با تاکید بر اینکه در این همایش به دنبال استفاده از ظرفیت متخصصان و صاحب‌نظران هستیم، اظهار کرد: موضوع رفع بحران دریاچه نمک به عنوان یک اولویت مطرح است و باید به صورت جدی در دستور کار قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه مسؤولان باید ابعاد دریاچه نمک و خطرات آن را مورد بررسی قرار دهند، اضافه کرد:‌ بر اساس مطالعات از سال 1345 منطقه دریاچه نمک به عنوان یک هشدار مطرح بوده و از آن دوران به سمت خشکسالی حرکت کرده و اکنون آثار آن قابل مشاهده است.

استاندار قم خاطرنشان کرد: برای اینکه از فرصت کنونی بیشترین استفاده را داشته باشیم این همایش را با حضور شخصیت‌های برجسته برگزار کرده و به تدابیر مشخصی رسیده‌ایم.

وی با بیان اینکه بحران دریاچه نمک فقط به استان قم محدود نمی‌شود، مطرح کرد: آگاه سازی مدیران و کارشناسان استان‌های مختلف مرکزی کشور نسبت به بحران دریاچه نمک از اهداف اصلی برگزاری این همایش بوده است؛ علت خشک شدن دریاچه نمک به خوبی مشخص شده اما اکنون باید با حرکت‌های علمی به دنبال راهکارهای اجرایی در راستای رفع بحران باشیم.

صادقی با تاکید بر اینکه مسؤولان باید نسبت به موضوع دریاچه نمک یک نگرش ملی داشته باشند، عنوان کرد: داشتن هماهنگی و تعامل میان استان‌ها در رسیدن به راهکار مشترک و اجرای آن موثر است؛ تضمین سلامت محیط زیست، افزایش احساس مسؤولیت، بهره‌گیری از عقل جمعی برای رسیدن به تعامل با استان‌های مختلف، تقویت نگرش ملی و کاهش هزینه‌ها از دیگر اهداف برگزاری این همایش بوده است.

وی علت به نتیجه نرسیدن برخی همایش‌ها را نبود یک تفکر و نگرش ملی دانست و گفت: هر فرد فقط به رسالت خود توجه می‌کند به همین علت در برنامه‌ریزی و مدیریت خود نگاه بخشی دارد و نمی‌تواند نتیجه مورد نظر را رقم بزند.

صادقی خاطرنشان کرد: ایجاد انگیزه جمعی در مورد دریاچه نمک نیازمند تشکیل دبیرخانه دائمی همایش ملی بحران دریاچه نمک با محوریت دانشگاه قم است.در رشته‌های فنی و مهندسی استان قم کمبودهای مختلف به خوبی قابل مشاهده است به همین علت دانشگاه قم باید به این فکر باشد که در رشته‌های محیط زیست، معماری، شهرسازی و بحران آب به تربیت متخصص اقدام کند تا بتوانیم بخشی از ظرفیت‌ها را تقویت کرده و در آینده نزدیک به نتیجه برسیم.

استاندار قم با اشاره به اینکه برگزاری نخستین همایش ملی بحران دریاچه نمک و پدیده گرد و غبار در حوضه مرکزی ایران گام نخست برای رفع بحران این دریاچه است، عنوان کرد: مسؤولان ارشد برخی از سازمان‌ها از جمله محیط زیست و وزارت نیرو به این همایش دعوت شدند اما به دلایلی حضور نیافتند به همین علت مدیران استانی باید مطالب ارائه شده را به مسؤولان مورد نظر انتقال دهند.

وی با بیان اینکه مردم استان باید مشارکت همگانی را در انتخابات رقم بزنند، گفت: امیدواریم فردی که از نظر مردم اصلح است انتخاب شود و باری دیگر شاهد انتخابات خوب و قانونی باشیم.

صادقی با تاکید بر اینکه هماهنگی مدیران استانی در رفع مشکل دریاچه نمک تاثیرگذار است، مطرح کرد: امیدواریم در راستای رفع این بحران بتوانیم در سطح ملی به هماهنگی برسیم.
پايان پيام


١٠:٠٦ - 1396/02/07    /    شماره : ١٣٩١١    /    تعداد نمایش : ١١٣ستاد بحران

کلیه حقوق مادی و معنوی، متعلق به استانداری قم میباشد