آمار بازدید

 

کل بازدید کنندگان : 183066
بازدید کنندگان امروز : 150
بازدید کنندگان این صفحه : 154495
بازدید کنندگان آنلاین : 2
مدت زمان تولید صفحه : 0/2812

 

تقویم و مناسبت ها
اخبار > مانور آموزشی زندگی در شرایط اضطرار در پردیسان برگزار شد


  چاپ        ارسال به دوست

مدیر مرکز پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری قم:

مانور آموزشی زندگی در شرایط اضطرار در پردیسان برگزار شد

به گزارش اداره كل مديريت بحران استان قم،علی اکبر رحیمی با اشاره به برگزاری مانور آموزشی زندگی در شرایط اضطرار، اظهار کرد: بر اساس شرح دستورالعمل‌های ابلاغی یکی از وظایف شهرداری‌ها، ارتقای سطح آگاهی شهروندان در مواجهه با رخدادهای احتمالی است.
وی خاطرنشان کرد: مرکز پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری قم مطابق اموری که در سال گذشته انجام داده امسال نیز اقدام به برگزاری مانور زندگی در شرایط اضطرار برای شهروندان قمی کرده است.
رحیمی با اشاره به مشکلات فراوان منطقه پردیسان، گفت: به دلیل مشکلات فراوانی که در منطقه پردیسان وجود دارد این مانور به عنوان نخستین گام در بوستان شهروند واقع در محدوده پردیسان طی شب‌های 22 و 23 تیر ماه امسال اجرا شد.
وی عنوان کرد: در این مانور شهروندانی که از قبل اطلاع‌رسانی شده بودند در کارگاه‌های مختلف آموزش‌های مرتبط را به صورت فشرده فراگرفتند.
مدیر مرکز پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری قم خاطرنشان کرد: کارگاه حساس‌سازی و آمادگی ذهنی از جمله کارگاه‌ها بود که از سوی مرکز مدیریت بحران شهرداری برگزار شد و همچنین مرکز اورژانس، جمعیت هلال احمر، سازمان آتش‌نشانی و نیروی انتظامی هر یک به فراخور شرح وظایف ابلاغی آموزش‌های مرتبط را به شهروندان ارائه دادند.
رحیمی با اشاره به استقبال کم‌نظیر شهروندان و رضایتمندی از اینگونه آموزش‌ها در پایان هر دوره، گفت: این امر سبب خرسندی همکاران در بخش‌های مختلف شد تا بتوانیم در برنامه‌های آینده که بنا است در سطح سایر مناطق اجرا شود با جدیت بیشتری این برنامه دنبال شود.
وی خاطرنشان کرد: مانور آموزشی زندگی در شرایط اضطرار در آینده در بوستان‌های دیگر مانند هاشمی در منطقه یک، بنیادی در منطقه سه و نرگس در منطقه 6 تا پایان شهریور امسال با هماهنگی با دستگاه‌های امدادرسان برگزار می‌شود.
مدیر مرکز پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری قم عنوان کرد:‌ پیش از برگزاری مانور با نصب بنرها و توزیع بروشور زمان و مکان برگزاری مانور آموزشی زندگی در شرایط اضطرار برای شهروندان اطلاع‌رسانی می‌شود.

پايان پيام


١٣:٤٦ - 1396/04/24    /    شماره : ١٤٢٨٥    /    تعداد نمایش : ١٦٣ستاد بحران

کلیه حقوق مادی و معنوی، متعلق به استانداری قم میباشد