آمار بازدید

 

کل بازدید کنندگان : 173851
بازدید کنندگان امروز : 14
بازدید کنندگان این صفحه : 147219
بازدید کنندگان آنلاین : 6
مدت زمان تولید صفحه : 0/2812

 

تقویم و مناسبت ها
اخبار > آغاز اجرای طرح زمستانه پلیس در قم


  چاپ        ارسال به دوست

سردار مجتبایی:تلفات رانندگي در قم 14 درصد کاهش یافت

آغاز اجرای طرح زمستانه پلیس در قم

به گزارش اداره كل مديريت بحران استان قم ،سردار "کاظم مجتبايي" در رزمايش طرح زمستانه افزود: تلاش دست اندرکاران و همه سازمان هایی که در این طرح مشارکت دارند بر این است تا یک فهم عمومی برای قواعد ترافیکی در سطح جامعه نهادینه و فرهنگ سازی شود.

وی اظهار داشت: در اين طرح هزار و 200 نفر حضور داشته و 400 وسيله ي نقليه و دو فروند بالگرد اين مأموريت را پشتيباني خواهند کرد.

فرمانده انتظامي استان قم با اشاره به اهداف طرح زمستانه، مديريت جامع و فراگير در کنترل ترافيک، نظام ترافيکي کم هزينه، تفهيم قواعد عمومي و سامان دهي مختصات بينشي رفتاري مردم و تقويت همبستگي بين سازمان هاي مسئول در حوزه ي ترافيک را مهم ارزيابي و تصريح کرد: تلاش بر اين است که با فرهنگ سازي و تفهيم قواعد عمومي بتوانيم اين مهم را در سطح استان قم نهادينه و مردم با قانون پذيري و خودروسازان با ارائه خودروهاي ايمن و همچنين دست اندرکاران با پايش جاده ها با حضور گسترده تر و رفع موانع، مشکلات به حداقل برسد.

وي افزود:همه ي ما اعتقاد داريم هر سازماني يک مسئوليت مختص به خود داشته که در همان قاعده حرکت مي کند اما در کنار هم بودن و رفتارهاي مشترک و اقدامات جمعي اثرات بهتر و موثرتري را دارد و تلاش بر اين است تا در اين طرح بتوان درکنار هم بودن را بهتر تجربه کنيم.

سردار مجتبايي آگاه سازي آموزشي را نسبت به اقدامات سلبي مهم ارزيابي کرد و گفت: اقدامات رسانه اي و آگاه سازي آموزشي، کاهش تلفات و حوادث رانندگي را به ارمغان مي آورد.

وي با بيان اين که در زمستان سال گذشته حدود دو هزار و 400تصادف در استان به وقوع پيوسته که 74 نفر نيز در اين حوادث رانندگي کشته شده اند، افزود: ان شاء الله با اجراي دقيق اهداف مورد نظر، تعداد تصادفات و تعداد کشته شدگان را بتوانيم به حداقل برسانيم.

فرمانده انتظامي استان در ادامه تصریح کرد:بيشترين تخلفات رانندگی مربوط به عدم استفاده از کمربند ايمني و سرعت غيرمجاز است.

وی همچنین تاکید کرد: تلفات حوادث رانندگي در سطح جاده ها و معابر درون شهري استان قم طي 8 ماهه گذشته نسبت به مدت مشابه سال گذشته 14 درصد کاهش یافته است.

سردار مجتبايي در خاتمه از دستگاه هاي همراه در اين طرح شامل استانداري، راه و شهرسازي، راهداري، هلال احمر، شهرداري، آتش نشاني، اورژانس و فوريت هاي پزشکي، همياران پليس و رسانه ها به خصوص صدا و سيما قدرداني کرد.


پايان پيام


١٤:١٥ - 1396/09/21    /    شماره : ١٥٠٢٦    /    تعداد نمایش : ٨٤ستاد بحران

کلیه حقوق مادی و معنوی، متعلق به استانداری قم میباشد