آمار بازدید

 

کل بازدید کنندگان : 173852
بازدید کنندگان امروز : 15
بازدید کنندگان این صفحه : 147220
بازدید کنندگان آنلاین : 7
مدت زمان تولید صفحه : 0/2813

 

تقویم و مناسبت ها
اخبار > مشارکت 1200 نفر با 400 خودرو و 2 بالگرد در طرح زمستانی پلیس قم


  چاپ        ارسال به دوست

سردار مجتبایی:زمستان گذشته 2400 تصادف با 74 کشته داشتیم

مشارکت 1200 نفر با 400 خودرو و 2 بالگرد در طرح زمستانی پلیس قم

به گزارش اداره كل مديريت بحران استان قم،فرمانده انتظامي استان با بيان اين که انسان ها بیشترین سهم را نسبت به خودرو و جاده در کاهش تصادفات دارند، فرهنگ سازي را از اولويت اصلي پليس در کاهش تصادفات برشمرد.

سردار "کاظم مجتبايي" در گفت و گو با خبرنگار ما، با بيان اين که در زمستان سال گذشته حدود دو هزار و 400تصادف در استان به وقوع پيوسته که 74 نفر نيز در اين حوادث رانندگي کشته شده اند، ابراز اميدواري کرد: امسال با برنامه ریزی صورت گرفته، وحدت عمل و تفاهم بین سازمان های مسئول در امر ترافیک تصادفات و کشته ها به حداقل برسد.

فرمانده انتظامي استان با اشاره به اهميت بررسی جامع نسبت به تصادفات و تلفات رانندگي در سطح جاده ها، تصريح کرد:بايد با بهره گیری از تمام توانمندی ها و ظرفیت هایی که وجود دارد، مسايل و قانون گریزی ها را کنترل کرد.

سردار مجتبايي فرهنگ سازي، برطرف کردن نقاط حادثه خیز در معابر درون و برون شهري و اهتمام خودروسازان به رفع ايرادات خودروها را از مولفه هاي اصلي کاهش تصادفات برشمرد.

وي با بيان اين که در طرح زمستانه امسال بیش از هزار و 200 نفر از هشت سازمان فعال خواهند بود و حدود 400 وسیله نقلیه برای اجرای هر چه بهتر این طرح بکارگیری خواهند شد، گفت: دو فروند بالگرد نيز از هلال احمر و پلیس کلیه اقدامات و برنامه های این طرح را پشتیبانی هوایی خواهند کرد.

فرمانده انتظامي استان قم افزود: پلیس در طرح زمستانه نقش محوری دارد البته این وحدت عمل بین دستگاه ها وجود داشته و همه احساس مسئولیت می کنند و سهم خود را در کنار هم اجرا و در یک هدف و مسیر برای کاهش تلفات و تصادفات عمل می کنند.

سردار مجتبايي با اشاره به تلاش پليس براي به حداقل رساندن تخلفات و قانون گریزی ها، تصريح کرد:استقرار نيروها در نقاط حادثه خیز و برف گیر صرفاً به خاطر این است که سرعت امدادرساني به خودروها و مسافران به خوبي انجام و از مشکلات بعدی جلوگیری شود.

فرمانده انتظامي استان قم با بيان اين که انسان ها بیشترین سهم را نسبت به خودرو و جاده در کاهش تصادفات دارند، گفت: پلیس در کنار نقش سلبی خود نقش ایجابی و فرهنگ سازی را انجام می دهد البته اکثر دستگاه های هدف بخصوص دستگاه های فرهنگی و رسانه ای در سال گذشته به خوبی نقش آفرینی کردند و امیدواریم امسال نيز بهتر از گذشته عمل کنند.


پایان پیام


١٤:١٩ - 1396/09/21    /    شماره : ١٥٠٢٨    /    تعداد نمایش : ٨٧ستاد بحران

کلیه حقوق مادی و معنوی، متعلق به استانداری قم میباشد