آمار بازدید

 

کل بازدید کنندگان : 173904
بازدید کنندگان امروز : 67
بازدید کنندگان این صفحه : 147265
بازدید کنندگان آنلاین : 2
مدت زمان تولید صفحه : 0/2813

 

تقویم و مناسبت ها
اخبار > حل بحران آب نیازمند مشارکت همه ی اقشار جامعه است


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار قم:

حل بحران آب نیازمند مشارکت همه ی اقشار جامعه است

به گزارش اداره کل مدیریت بحران استان قم،سید مهدی صادقی استاندار قم در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان که با حضور رییس و تعدادی از مدیران پژوهشکده سوانح طبیعی کشور برگزار شد، با امید سالی پر برکت و بدون خطرات و حوادث برای کشور اظهار کرد: برگزاری جلسات شورای هماهنگی مدیریت بحران استان و کارگروه های ذیل آن در آمادگی و اقدامات موثر در حوزه پیشگیری و مقابله با حوادث طبیعی نقشی مهم داشته است.

استاندار قم با اعلام حمایت و همکاری دستگاهای استان در برنامه های پژوهشکده سوانح طبیعی کشور در استان قم، اضافه کرد: اجرای طرح های بررسی مخاطرات تهدید کننده حرم حضرت معصومه (س) و مسجد جمکران و نیز استقرار سامانه فرماندهی مدیریت بحران استان در اسرع وقت در دستور کار قرار گیرد.

صادقی در ادامه بحران کم آبی را از موضوعات مهم کشور و استان قم عنوان کرد و افزود: باید همه دستگاها و نهاد ها با هماهنگی و نگاه هم جهت برای فرهنگ سازی در جامعه اقدام کنند تا با مشارکت عمومی ابعاد منفی این مساله کم شود.

استاندار قم ادامه داد: اقداماتی چون مقابله با حفر چاه های غیر مجاز، تغییر الگوی کشت با محوریت گونه های کم آب بر و گسترش باغات و اصلاح روش های آبیاری، با همکاری کشاورزان توفیقاتی خوبی نصیب استان نموده که باید حرکت در این مسیر ادامه یابد.

رییس شورای هماهنگی مدیریت بحران استان شیوع بیماری های آنفولانزای فوق حاد پرندگان را نیز مورد توجه قرار داد و گفت: طرح جامع و مستمر پیشگیری و مقابله با این بیماری ها تهیه شود و در مورد ایمن سازی ورودی های دام به استان اقدامات لازم صورت گیرد.

صادقی در پایان با اشاره به عملکرد ستاد مدیریت بحران استان قم در حوادث و بلایای طبیعی اخیر در کشور، خاطر نشان کرد: هماهنگی و تعامل مجموعه مدیریت بحران در استان نشان از فرماندهی منسجم و ساختار فکری و عملی صحیح در استان قم است.

پایان پیام


٢٣:٠٨ - 1396/12/27    /    شماره : ١٦٥٥٤    /    تعداد نمایش : ٧٥ستاد بحران

کلیه حقوق مادی و معنوی، متعلق به استانداری قم میباشد