آمار بازدید

 

کل بازدید کنندگان : 216889
بازدید کنندگان امروز : 38
بازدید کنندگان این صفحه : 177252
بازدید کنندگان آنلاین : 1
مدت زمان تولید صفحه : 0/8125

 

تقویم و مناسبت ها
اخبار > مانور زلزله و ایمنی در مدارس استان قم برگزار شد


  چاپ        ارسال به دوست

مانور زلزله و ایمنی در مدارس استان قم برگزار شد

به گزارش اداره كل مديريت بحران استان قم، مهندس محسن اوروجي،مدیرکل مدیریت بحران قم در حاشیه برگزاری این مانور به خبرنگار ایرنا، گفت: اهداف این مانور را کاهش خطرات ناشی از زمین لرزه، تلفات انسانی و آشنایی دانش آموزان با چگونگی مقابله با خطرات عنوان کرد.
اوروجی افزود: در این مانور دانش آموزان با آموزش هایی از جمله نحوه صحیح پناهگیری، خروج ایمن، اطفاء حریق، انتقال مصدومان و نقاط ایمن مدارس آشنا شدند.
وی اضافه کرد: دانش آموزان با یادگیری آموزش هایی که حین برگزاری مانور ارائه می شود، عمل به آن ها و تمرین مستمر می توانند هنگام وقوع زلزله جان خود را نجات دهند و نقش موثری در کمک به همنوعان هنگام وقوع حوادث داشته باشند.
وی آموزش دوره های امداد و نجات را از راه های اصلی مقابله با آسیب های زلزله عنوان و بیان کرد: هر سال آموزش های مختلفی از سوی اورژانس 115، سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی و سازمان مدیریت بحران شهرداری به دانش آموزان ارائه می شود.
اوروجی با بیان این که همه دستگاه های عضو کارگروه مدیریت بحران در این مانور مشارکت دارند، گفت: جمعیت هلال احمر، اورژانس 115، آتش نشانی، شرکت های آب، گاز، نفت و برق، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، راه و شهرسازی، سازمان نظام مهندسی، دانشگاه علوم پزشکی، مرکز بهداشت، بهزیستی و هواشناسی از جمله دستگاه های حاضر در این مانور بودند.
بیستمین مانور سراسری زلزله و ایمنی به صورت نمادین با حضور مدیرکل آموزش و پرورش و مدیرکل جمعیت هلال احمر وآتش نشاني قم و رياست سازمان دانش آموزي قم و همچنين رئيس مركز مديريت بحران شهرداري قم در مدرسه دخترانه نمونه دولتی شهیده قضایی قم و همزمان در 25 مدرسه دیگر نیز با حضور مدیران استانی و خانواده دانش آموزان برگزار شد.
جمعیت دانش آموزی استان قم در سال تحصیلی 98-97 حدود 256 هزار تن است که 95 درصد در شهر و پنج درصد در مناطق روستایی مشغول به تحصیل هستند.

پايان پيام


١٤:١٤ - 1397/09/07    /    شماره : ١٨٠١٩    /    تعداد نمایش : ١٩٣ستاد بحران

کلیه حقوق مادی و معنوی، متعلق به استانداری قم میباشد