آمار بازدید

 

کل بازدید کنندگان : 223848
بازدید کنندگان امروز : 127
بازدید کنندگان این صفحه : 182269
بازدید کنندگان آنلاین : 3
مدت زمان تولید صفحه : 0/3125

 

تقویم و مناسبت ها
اخبار > حرم حضرت معصومه(س)مسجد جمکران و مراکز علمی -آموزشی قم تا پایان فروردین ماه تعطیل است


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار قم :

حرم حضرت معصومه(س)مسجد جمکران و مراکز علمی -آموزشی قم تا پایان فروردین ماه تعطیل است

به گزارش اداره کل مدیریت بحران استان قم؛دکتر بهرام سرمست استاندار قم با بیان مهم‌ترین مسائل و مباحث مطرح‌شده در جلسه ویدئو کنفرانسی امروز خود با رئیس‌جمهور ضمن تبریک روز جوان و سلامت به جوانان و مدافعین حوزه ی سلامت استان قم، سیاست کلی دولت را کاهش تردد و در خانه ماندن مردم دانسته و اظهارداشت: مصوبات قبلی این ستاد تا بیستم فروردین به قوت خود باقی بوده و از این تاریخ به بعد تدابیری به صورت پلکانی با توجه به شرایط استان ها اتخاذ خواهد شد.

استاندار قم ادامه ی فعالیت های تولیدی با رعایت پروتکل های بهداشتی را در دستور کار وزارت صمت دانست و افزود: علاوه بر اصناف ضروری، کسب و کارهایی که محل تجمع نبوده و کم ریسک هستند، نیز می توانند پس از بیست و سوم فروردین ماه با رعایت پروتکل های بهداشتی به فعالیت خود بازگردند که چنین اصنافی از سوی اداره کل صمت و اتاق اصناف متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد .

وی کسب و کارهای الکترونیکی و فروش اینترنتی را مورد توجه دولت دانست و تصریح کرد: اقتصاد و معیشت مردم در کنار سلامت ایشان مورد تاکید ستاد ملی مبارزه با کرونا قرار دارد.

سرمست گفت: صدا و سیما و رسانه ها در چنین شرایطی آگاهی بخشی و ترغیب مردم به رعایت فاصله گذاری اجتماعی و ماندن در خانه را باید در دستور کار قرار دهند.

استاندار قم در ادامه اظهار کرد: بعد از روز بیست و سوم تا پایان فروردین، یک سوم نیروهای دولتی به صورت دورکاری وشبفتی مشغول به کار خواهند شد و در این راستا کسانیکه بیماری زمینه ای دارند در اولویت هستند.

مقام عالی دولت در استان قم همچنین با بیان اینکه مراکز آموزشی استان قم تا پایان فروردین ماه تعطیل خواهند بود افزود: بعد از این تاریخ نیز تصمیمات مقتضی در جلسات ستاد ملی کرونا اتخاذ خواهد شد.

وی با اشاره به تداوم فعالیت حمل و نقل کالا و بار خاطرنشان کرد: طرح کنترل ورودی های شهرها و جلوگیری از تردد افراد غیربومی نیز تا پایان فروردین ماه ادامه خواهد داشت.

استاندار قم در پایان با اشاره به پروتکل های مبارزه با کرونا در رابطه با تعطیلی اماکن مذهبی در استان قم اظهار کرد: با توجه به در پیش بودن نیمه ی شعبان و ولادت امام عصر (عج) مسجد مقدس جمکران و حرم مطهر پذیرای زائرین نخواهند بود و از ورود مسافرین به استان قم در این ایام جلوگیری خواهد شد.

مقام عالی دولت در استان همچنین براساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام کرد : کلیه آزمایشگاههای استان پس از مثبت شدن تست کرونا می بایست ضمن اطلاع به خود فرد به خانواده و محل کار فرد اطلاع رسانی کرده و افراد موظف هستند نسبت به مراجعه به مراکز درمانی و قرنطینه خانگی اقدام نمایند .

پایان پیام


٢٣:٥٣ - 1399/01/17    /    شماره : ٢١٠٦٨    /    تعداد نمایش : ٣٠ستاد بحران

کلیه حقوق مادی و معنوی، متعلق به استانداری قم میباشد