آمار بازدید

 

کل بازدید کنندگان : 220392
بازدید کنندگان امروز : 58
بازدید کنندگان این صفحه : 179602
بازدید کنندگان آنلاین : 1
مدت زمان تولید صفحه : 0/2969

 

تقویم و مناسبت ها
اخبار > استاندار قم:مراسم نیمه شعبان بصورت غیر حضوری و مجازی برگزار می شود


  چاپ        ارسال به دوست

پرهیز از موازی کاری و هم افزایی سازمان های مردم نهاد،ستاد های مردمی و خیرین سلامت؛

استاندار قم:مراسم نیمه شعبان بصورت غیر حضوری و مجازی برگزار می شود

به گزارش اداره کل مدیریت بحران استان قم؛دکتر بهرام سرمست استاندار قم در جلسه ستاد مردمی خیرین سلامت استان قم طی سخنانی نقش خیرین در مقابله و کنترل بیماری کرونا را بسیار چشمگیر دانست.

استاندار قم آگاهی بخشی به مردم در راستای شرکت در فعالیت های خیرخواهانه را ضروری دانست و افزود: اقدامات خیرخواهانه نیز بایستی غیرموازی و به صورت یکپارچه باشد تا همه ی نیازمندان به صورت برابر از کمک های خیر مردم بهره مند شوند.

وی با بیان اینکه در بحث کرونا به همگرایی بسیار خوبی بین دستگاه های دولتی، نهادها و خیرین دست یافته ایم که بایستی تقویت شود؛ خاطرنشان کرد: تجمیع و یکپارچه سازی بانک اطلاعات نهادهای مختلف حمایتی از خانواده های آسیب پذیر استان قم نیز بایستی در دستور کار قرار بگیرد.

استاندار قم با اشاره به اینکه کارگران روزمزد که عمدتا فاقد بیمه نیز می باشند در شرایط حاضر دچار تنگناهای معیشتی هستند اظهار کرد: حمایت از اقشار آسیب پذیر استان باید مورد توجه قرار گیرد.

استاندار قم در بخش دیگری از سخنان خود استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد در بحث پیشگیری، آموزش و خدمات مشاوره ای را در دستور کار دانشگاه علوم پزشکی دانست و گفت: متولیان این دانشگاه بایستی در این راستا اهتمام ویژه داشته باشند.

مقام عالی دولت در استان قم اولویت بندی و نیازسنجی در بحث دریافت کمک های خیرین را نیز ضروری دانست و گفت: اعلام اولویت ها از سوی دانشگاه علوم پزشکی از هدررفت منابع جلوگیری می کند.
وی کاهش ورودی بیمارستان ها، جذب منابع ملی، توسعه ی زیرساخت ها و ارائه ی خدمات به بیماران در استان قم را نیز ناشی از عملکرد مطلوب مدیران استان دانست و خاطرنشان کرد: دو بیمارستان در چنین شرایطی در حال افتتاح هستند و تهیه ی دستگاه زباله سوز برای امحاء زباله های بیمارستانی نیز در دستور کار است.

استاندار قم گفت: بعد از عبور از این مرحله رسیدگی به آثار و پیامدهای کرونا برای استان قم از درجه اهمیت بالا برخوردار خواهد بود.

سرمست همچنین با تاکید بر برگزاری مراسم مذهبی جشن های نیمه شعبان به صورت مجازی و غیرحضوری خاطرنشان کرد: بر اساس مصوبه ی ستاد ملی و استانی کرونا از هرگونه تجمعی در ایام پیش رو بایستی پرهیز شود.

وی خاطرنشان کرد: صدا و سیما برنامه های بسیار خوبی را برای جشن های نیمه شعبان در نظر گرفته است که الگوی برگزارکنندگان جشن های ولادت امام عصر (عج) خواهد بود.

پایان پیام


٢٣:٣٦ - 1399/01/19    /    شماره : ٢١٠٨٢    /    تعداد نمایش : ٣٥ستاد بحران

کلیه حقوق مادی و معنوی، متعلق به استانداری قم میباشد