آمار بازدید

 

کل بازدید کنندگان : 223834
بازدید کنندگان امروز : 113
بازدید کنندگان این صفحه : 182259
بازدید کنندگان آنلاین : 1
مدت زمان تولید صفحه : 0/4063

 

تقویم و مناسبت ها
اخبار > فعالیت اصناف مشروط به رعایت پروتکل های بهداشتی وثبت نام در سامانه است


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار قم :

فعالیت اصناف مشروط به رعایت پروتکل های بهداشتی وثبت نام در سامانه است

به گزارش اداره کل مدیریت بحران استان قم؛دکتر بهرام سرمست استاندار قم در سی و دومین جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان قم، که در سالن جلسات کرامت استانداری قم برگزار شد، به اشاره به لزوم تداوم اجرای طرح های پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در استان، اظهار کرد: در راستای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی، ارائه خدمات دولت الکترونیک در دستگاه های استان گسترش پیشتری پیدا نموده است.

استاندار قم با تاکید بر لزوم اطلاع رسانی کامل و به موقع پیرامون دستورالعمل های ستاد ملی کرونا و ستاد متناظر استانی، اضافه کرد: کمیته اطلاع رسانی ذیل ستاد، با استفاده از ظرفیت رسانه های جمعی و بویژه صدا و سیمای استان نسبت به این امر اقدام کند.

سرمست با اشاره به اجرای گام از سرگیری فعالیت برخی صنوف کم ریسک در طرح فاصله گذاری هوشمند، افزود: در راستای اجرای این طرح، صنوف ۵۹ گانه کم ریسک ، تنها در صورتی که در سامانه خودارزیابی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور ثبت نام کنند، مجاز به آغاز فعالیت ها هستند.

وی ادامه داد: در مورد ادامه فعالیت های کسبه و صنوف کم ریسک باید تمام پروتکل های بهداشتی رعایت شود و از ایجاد هر گونه شرایط انتقال بیماری کرونا در واحد های صنفی پیشگیری شود.

استاندار قم سازمان صمت و دانشگاه علوم پزشکی را متولیان اصلی اجرای طرح آغاز بکار فعالیت صنوف دانست و تصریح کرد: سایر دستگاه های اجرایی و نظارتی در حیطه تکالیف خود بر صحت اجرای پروتکل های بهداشتی نظارت دقیق داشته باشند وبا هر هرگونه تخلف در این زمینه برخورد قاطع شود.

نماینده عالی دولت با تاکید بر اجرای کامل مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا در استان، گفت: آغاز فعالیت صنوف کم ریسک و طبق اولویت بندی مشخص شده ، در راستای بازگشت تدریجی مردم به شرایط زیستی همراه با رعایت پروتکل های بهداشتی است که لازم است در این زمینه اطلاع رسانی و آموزش های کامل صورت گیرد.

وی اصل مقابله با بیماری کرونا در شرایط فعلی را مدیریت و کنترل مقابله با شیوع مجدد بیماری و حفظ وضعیت باثبات در جامعه دانست و خاطر نشان کرد: نباید از شرایط کنترلی فعلی خارج شویم و بازگشایی برخی فعالیت های تجاری در استان تنها با اولویت حفظ سلامت کسبه، کارکنان، مشتریان و کل افراد جامعه است.

پایان پیام


٢١:٤٣ - 1399/01/23    /    شماره : ٢١١٠٧    /    تعداد نمایش : ٥٧ستاد بحران

کلیه حقوق مادی و معنوی، متعلق به استانداری قم میباشد