آمار بازدید

 

کل بازدید کنندگان : 223832
بازدید کنندگان امروز : 111
بازدید کنندگان این صفحه : 182257
بازدید کنندگان آنلاین : 1
مدت زمان تولید صفحه : 0/3594

 

تقویم و مناسبت ها
اخبار > ضرورت تدوین برنامه های نوآورانه و سازگار با شرایط کرونایی


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار قم عنوان کرد:

ضرورت تدوین برنامه های نوآورانه و سازگار با شرایط کرونایی

به گزارش اداره کل مدیریت بحران استان قم،دکتر بهرام سرمست استاندار قم در چهل و ششمین جلسه ستاد پیشگیری هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان قم طی سخنانی با اشاره به افزایش آمار مبتلایان به کرونا طی هفته های گذشته اظهار کرد: با شیوع کرونا دنیا در یک شرایط و سبک زندگی جدید قرار گرفته است و الزاماً کشورها نیز بایستی خود را با این شرایط وفق بدهند.

سرمست با تاکید بر ارائه ی برنامه های نوآورانه مبتنی بر چنین شرایطی از سوی دستگاه های دولتی استان ادامه داد: هنوز هیچ براورد دقیقی از پایان کرونا وجود ندارد و به همین دلیل دستگاه های دولتی برای دوران گذار از این بیماری باید برنامه داشته باشند.

وی با اشاره به طراحی و ابلاغ پروتکل های بهداشتی از سوی ستاد ملی کرونا خاطرنشان کرد: اجرایی شدن این پروتکل ها علاوه بر فعالیت های اطلاع رسانی و آگاهی بخشی, نیازمند ضمانت های قوی اجرایی و پشتیبانی های قضایی است.

سرمست جدیت عوامل اجرایی را مورد اشاره قرار داد و افزود: وقتیکه مردم ببینند عوامل اجرایی قاطع و جدی هستند، در رعایت فاصله گذاری ها و پروتکل های بهداشتی اهتمام بیشتری نشان خواهند داد.

مقام عالی دولت در استان قم محدویت های مربوط به برگزاری اجتماعات در استان را یادآور شد و خاطرنشان کرد: همه ی دستگاه ها باید با محوریت شورای اطلاع رسانی استان در جهت اجرایی شدن این محدویت ها و اقناع افکار عمومی تلاش کنند.

وی با تاکید بر مشارکت مسئولان استان در تصمیم سازی ها برای ستاد ملی کرونا گفت: بایستی برنامه های قابل ارائه وپرتکل های بهداشتی از سوی دستگاه های متولی در زمینه ی عزاداری های ماه محرم نیز ارائه و به ستاد ملی منعکس شود.

استاندار قم با قدردانی از دستگاه های دولتی که عملکرد خوبی در مقابله با کرونا داشته اند بیان کرد: هر یک از مدیران سازمان در حفظ سلامت شهروندان و کارکنان خود مسئولیت دارند.

سرمست نظارت جدی بر رعایت پروتکل های بهداشتی در اصناف و واحدهای تولیدی و صنعتی را نیز ضروری دانست و خواستار توجه جدی مسئولان متولی به این مهم شد.

استاندار قم خط قرمز مدیریت استان را سلامت مردم دانست و تاکید کرد: در این مسیر همه تلاش و امکانات استان را بکار گرفته و هیچ گونه کوتاهی پذیرفته نیست.

پایان پیام


١٣:٤٧ - 1399/05/02    /    شماره : ٢١٧٣٤    /    تعداد نمایش : ١١ستاد بحران

کلیه حقوق مادی و معنوی، متعلق به استانداری قم میباشد